Neden Biz ?

Ne zamandır faaliyetteyiz ?

Kurumumuz 2008 yılından bu yana sportif faaliyetler alanında hizmet vermektedir.

Kurumumuz içerisinde yer alan sportif branş ve oluşumlar nelerdir ?

Kurumumuz bünyesinde spor okulu düzeyinde başta futbol olmak üzere basketbol, yüzme ve cimnastik branşlarımız yer almaktadır. Aynı zamanda yine yaz spor okulumuzda faaliyet alanımız içerisindedir.Bununla birlikte sporcularımızın bu branşlarda resmi liglere katılabilmesi için Simurg Spor Kulübü adında bir oluşumumuz 2012 yılından bu yana hizmet vermektedir.

Kurumumuzda faaliyet gösteren birimlerin isimleri nelerdir ?

Etiler Galatasaray Futbol Okulu, Üsküdar Galatasaray Futbol Okulu, Bahçeşehir Galatasaray Basketbol Okulu, Bahçeşehir Galatasaray Yüzme Okulu, Bahçeşehir Galatasaray Cimnastik Okulu, Bahçeşehir Galatasaray Yaz Spor Okulu ve Simurg Spor Kulübü.

Tesislerimiz Nasıl ?

Tüm branşlarımızdaki tesislerimiz, sporcularımızın ve ailelerinin sosyal çevre oluşturmalarına imkan sağlayabilecek düzeyde, hijyenik ve alanının önde gelen spor merkezlerindendir.

Antrenman süreleri ve yaş grupları nedir ?

Antrenmanlarımız süreleri sporcularımızın en iyi ve sistemli bir eğitim alabilmeleri için 75-90 dakika sürmektedir. Bununla birlikte sporcularımız içinde bulunduğu çalışma gruplarında kendi yaş gruplarında ve kendi seviyelerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Amacımız nedir ?

Amacımız kurumumuz bünyesinde eğitimlerini sürdüren sporcularımıza öncelikli olarak sosyal yaşantılarındaki süreci takip etmek ve branşlarında bilgili,başarılı bir sporcu olmalarını sağlamaktır.

Eğitmen profilimiz nedir ?

Sporcularını branş olarak ve sosyal bağlamda eğitmeyi amaç edinen ve bu konuda kendilerini her zaman geliştiren eğitmenlerden oluşmaktadır.

Eğitmenlerin görev tanımları nedir ?

Eğitmenlerimiz branşlarının ve branş içi özelliklerine göre görev tanımlarına sahiptir. Sporcularımız için en doğru gelişimi sağlamak amacıyla eğitmenlerimizin görev tanımları belirlenmiştir.

Atletik Performans Eğitmenlerimiz neden var ?

Sporcularımızın en doğru ve verimli eğitimi alabilmeleri sebebi ile eğitimlerimizi alanlara bölüp çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Bu durum sporcularımızın gelişim süreçlerini detaylandırıp, performans düzeylerini çabuk ve sağlıklı bir şekilde yukarıya çıkarmalarını sağlamaktadır.

Psikolojik Performans Danışmanımız neden var ?

Spor, içerisinde birçok disiplini barındırır. Sporcularımız sporla birlikte sosyal çevre ile tanışır ve bu da psiko-sosyal alanında çalışmalar yapmayı gerektirir. Yine alanında uzman bir eğitmen ekibiyle bu yöndeki çalışmaları yürütmekteyiz.

Maç ve performans analizi eğitmenimiz neden var ?

Maç ve performans analizi eğitmenimiz, sporcularımızın teknik özelliklerini ve taktik verilerini ortaya çıkarmak amacıyla istatiksel verilerle analiz eder.

Neden Diyetisyen ve Beslenme Uzmanımız var?

Spor fiziksel olarak performans gerektiren bir aktivitedir. Performansın yüksek seviyede kullanılması için düzenli antrenmanın yanında sağlıklı, düzenli ve dengeli bir beslenme planlaması yapılması ve uygulanması çok önemlidir.